3 mity, które mają wpływ na to, że Polacy obawiają się zapisać na zabieg na zaćmę

3 mity, które mają wpływ na to, że Polacy obawiają się zapisać na zabieg na zaćmę
Zaćma jest poważną i niebezpieczną chorobą, a mimo to zdarzają się osoby, które obawiają się zabiegu. Przeczytaj ten artykuł i zobacz, jakie 3 mity na temat operacji krążą po naszym społeczeństwie.

Mit numer 1: Zaćmę można wyleczyć za pomocą kropli do oczu

Wielu osobom wydaje się, że wszystkie choroby oczu można wyleczyć za pomocą środków farmakologicznych. Jednak jest to nieprawda, która ma niewiele wspólnego z zaćmą. Zabieg na zaćmę nie jest rzeczą, której można uniknąć. Z czego to wynika? Przede wszystkim z istoty choroby, która jest głęboko schowana w gałce ocznej. Zaćma jest to nic innego jak zmętnienie soczewki oka, a do niej możemy się dostać jedynie za pomocą operacji. Z tego też powodu krople do oczu nie sprawdzają się w tym wypadku. Owszem, okuliści bardzo często je przepisują, ale nie po to, aby wyleczyły one Twoje oczy, a po to, by zahamowały rozwój choroby.

Mit numer 2: Zabieg na zaćmę jest bolesny

Drugim mitem, którego najbardziej się obawiają chorzy, w szczególności starsze osoby, jest ból, jaki będą odczuwać podczas zabiegu. Na szczęście, nie musicie się niczego obawiać. Fakoemulsyfikacja, czyli inaczej usunięcie zaćmy, jest przeprowadzane pod wpływem znieczulenia miejscowego. Dzięki temu zabieg na zaćmę nie jest dla pacjenta bolesny. Warto jeszcze wspomnieć o tym, że sama operacja trwa jedynie 20 minut i jest określana jako jedna z najbezpieczniejszych operacji przeprowadzanych na oczach.

Mit numer 3: Na zaćmę trzeba długo czekać

W tym stwierdzeniu jest wiele prawdy, jeśli weźmiemy pod uwagę tylko nasz kraj. Na nasze szczęście, możemy się także leczyć za granicą, dzięki czemu możemy skrócić czas oczekiwania z 2-3 lat do 2-3 tygodni. Wystarczy, że zapiszemy się na zabieg w Czechach bądź Niemczech. Wyjeżdżając do naszych sąsiadów musimy się jednak liczyć z wydatkami. W przypadku Czech za zabieg zapłacimy 2,5 tys. zł, a Niemczech – 3 tys. zł za samą operację. Jest też dobra wiadomość dla polskich pacjentów. Dzięki dyrektywie transgranicznej możesz się ubiegać o refundację z NFZ. Wystarczy, że po powrocie do Polski wypełnisz oraz złożysz wniosek o zwrot kosztów świadczeń udzielonej poza granicami kraju. W ten sposób, po około 30 dniach od momentu złożenia papierów, odzyskasz 2,1 tys. zł. Cena refundacji zależy od tego, ile kosztuje wykonanie zabiegu w naszym kraju na obecną chwilę.

PODOBNE WPISY
—————————-

http://yale.czest.pl/stomatolog-z-tarnowskich-gor-odpowiada-na-pytania-pacjentow
http://vesa.slask.pl/stomatolog-tarnowskie-gory-zabieg-bez-bolu-czyli-laser-biostymulacyjny-na-misji
https://activemeblog.wordpress.com/stomatolog-tychy-dlaczego-tak-rzadko-go-odwiedzamy
http://baner.waw.pl/okulista-gliwice-pomoze-ci-dobrac-odpowiednie-okulary

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s