Nowoczesny tata – co właściwie kryje się pod tym pojęciem?

Nowoczesny tata – co właściwie kryje się pod tym pojęciem?
Czasy się zmieniają, a wraz z nim zmieniła się rola ojca. Teraz widok taty z dzieckiem na placu zabaw, czy na spacerze nikogo już nie dziwi, choć jeszcze kilka lat temu ten stan rzeczy wywoływał sensację. Zobacz, co w dzisiejszych czasach kryje się pod pojęciem: „nowoczesny tata”.

Obraz ojca z dawnych lat

Za czasów naszych dziadków, a nawet rodziców, ojciec był traktowany jako tzw. „głowa rodziny”. Jego najważniejszym zadaniem było zapewnie odpowiedniego bytu swojej rodzinie, a rola wychowywania dziecka często ograniczała się do wymierzania kar. W tamtych czasach dziecko bardzo rzadko miało wsparcie u swojego taty. O swoich problemach, troskach opowiadało matce – osobie, która była z nim praktycznie przez całą dobę. To one odwiedzały wraz ze swoimi pociechami place zabaw, opatrywały ich zadrapania, czy pocieszały, kiedy spotkała ich przykrość. W tym czasie ojciec stał z boku, poświęcając prawie całą swoją energię pracy i swoim sprawom, przez co sprawował nadrzędną rolę.

Współczesny tata

Teraz sytuacja zaczyna się zmieniać. W coraz większej ilości rodzin oboje rodziców zaczyna dzielić się obowiązkami, które wiążą się z opieką dziecka. Głównym powodem tego stanu rzeczy jest przede wszystkim fakt, iż także mama robi karierę. Praca, którą posiada, ogranicza mocno jej czas, który może przeznaczyć dla dziecka, dlatego też ojciec musiał się włączyć w wychowywanie. Stąd też jesteśmy świadkami widoków taty z wózkiem na spacerze, czy taty odwiedzającego z pociechą place zabaw. Dzięki równouprawnieniu i możliwości robienia kariery przez kobiety, mężczyźni mają możliwość zostania ojcami obecnymi nie tylko ciałem, ale również i duchem. Oczywiście, te zmiany zaowocowały także przy domowych obowiązkach, takich jak pranie, gotowanie, czy sprzątanie. Coraz więcej mężczyzn zdobywa te przydatne umiejętności i pomaga swoim żonom.

Budowanie więzi

Dzięki tym wszystkim zmianom, nowoczesny tata ma w końcu możliwość poznać wartość rodziny. Budowanie więzi z dzieckiem na pewno zaprocentuje zdrową relacją w przyszłości oraz wieloma pięknymi wspomnieniami, którymi będą się mogli dzielić. Także relacja na linii żona – mąż ulega w takich przypadkach znaczącej poprawie. Mężczyzna, przejmując część obowiązków swojej partnerki, zdecydowanie bardziej docenia jej starania dotyczących opieki nad rodziną i domem. Z kolei żona czuje, że ma w nim wsparcie, dzięki czemu ich związek zamiast słabnąć zaczyna się umacniać.

PODOBNE WPISY
—————————-
http://shipsupply.pl/coraz-blizej-lato/
http://fajnamama.pl/forum/temat/zabawy-z-tata/?post=2968025#post-2968025
http://eden-oleje.pl/place-zabaw-warto-nich-oszczedzac
http://bebop.czest.pl/producent-placow-zabaw-odpowiada-za-wyglad-i-bezpieczenstwo-tego-miejsca
http://f.kafeteria.pl/temat/f10/baaaardzo-ruchliwe-dziecko-p_6471818

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s