Software call center umożliwia kontakt różnymi kanałami

Software call center umożliwia kontakt różnymi kanałami

Oprogramowanie typu software call center bardzo pomaga w sprawnej komunikacji z klientem. Oprócz wielu przydatnych funkcji umożliwia łatwą komunikację różnymi kanałami. To odpowiedź na wymagania współczesnego klienta.

Dlaczego wielokanałowość jest tak ważna?

Współczesny klient ma bardzo duże wymagania. Chce, by jego sprawa była załatwiona praktycznie od ręki. Żąda, by konsultant, z którym, aktualnie rozmawia znał pełną historię jego wcześniejszych transakcji, wiedział o ustaleniach, które dokonał podczas rozmów i to niezależnie, w jaki sposób kontaktował się z działem – czy to przez infolinię czy przez formularz kontaktowy, a może social media lub czat. Co istotne, te wymagania są jak najbardziej uprawnione. Jeśli klient nie będzie dobrze obsłużony, przejdzie do konkurencji, a to sytuacja do której w żadnym razie nie wolno dopuścić. Jeśli zależy nam na tym, by zatrzymać go w naszej firmie, trzeba zapewnić mu profesjonalną obsługę, dzięki dobremu wykorzystaniu programów typu software call center.

W czym może pomóc nowoczesne oprogramowanie?

Przede wszystkim, ułatwia kontakt miedzy różnymi dostępnymi kanałami. To za sprawą dostępu do centralnej bazy crm. Dzięki temu agent ma dostęp do bazy informacji na temat danej rozmowy. Klient, niezależnie jaką formę komunikacji wybrał, zawsze otrzyma wyczerpującą odpowiedź na zadane przez siebie pytanie. Tym samym będzie w stanie szybko rozwiązać dany problem. W tym bardzo pomagają informacje pozostawione przez innych konsultantów w systemie. Dzięki nim będzie można szybko rozwiązać dany problem. Najważniejsze jest to, że klient nie będzie musiał odpowiadać o danym problemie od początku. Agent będzie mógł w każdej chwili sprawdzić wszystkie ważne rzeczy, a klient nie będzie musiał tłumaczyć swojego problemu od początku do końca. W ten sposób będzie można szybko załatwić dany problem.

Możliwość rozwiązania spraw o różnych porach

Klienci nie zawsze mają czas na kontakt z firmą od godz. 8:00 do 16:00. Trzeba umożliwić im dostęp do konsultantów również w późniejszych terminach. Jest to możliwe dzięki temu, że system software call center można obsługiwać praktycznie z każdego miejsca. Tym samym problem będzie załatwiony już od ręki. Agenci mają bardziej elastyczny czas pracy, dzięki temu, że mogą pracować z dowolnego miejsca. Tym samym sa w stanie obsługiwać połączenia o różnych porach. To bardzo ważne i znacznie zwiększa współczynnik konwersji.

PODOBNE WPISY
—————————-
http://odkupimycentrale.pl/5-powodow-dla-ktorych-warto-zainwestowac-software-call-center
http://focuscontactcentre.pl/customer-experience-wygladac-wzorowa-obsluga-klienta-contact-center
http://forum.interia.pl/jaki-system-crm-polecacie-tematy,dId,2585028,strona,3,ok,1#pst105729962
http://rajd.waw.pl/oprogramowanie-i-crm-call-center-pomoga-zwiekszyc-zyski-w-firmie
http://forum.infor.pl/topic/416447-nowa-ustawa-konsumencka-w-call-center/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s